Andjøh’s Rasmus Lauge

lauge-avl

Lauge

Andjøh’s Rasmus Lauge
Født: 19.01.2014 – DK01951/2014
HD: A – AD: 0
SD2 Fri grundet forældres DNA
PRA Fri grundet forældres DNA
EIC Fri grundet forældres DNA
CNM Fri grundet forældres DNA
OCD: Fri

Markprøveresultater

21.04.2018 – Østjylland, Markprøve B, Vinderklasse, 4. vinder
15.04.2018 – Nordjylland, Markprøve B, Vinderklasse, UDM
31.01.2018 – Skallesøgaard, Markprøve A, Vinderklasse, 3. vinder
15.01.2018 – Fyrbjerggaard, Samsø, Markprøve A, Vinderklasse, 1. Vinder
17.09.2017 – Odense, Workingtest, Vinderklasse, bestået
16.09.2017 – Højstrup, Odense, Workingtest, Vinderklasse, 63/100
12.08.2017 – Østjylland, Markprøv B, Vinderklasse, UDM
06.08.2017 – Nordjylland, Markprøve B, vinderklasse, 3. Vinder m/CK
23.07.2017 – Midtjylland, Workingtest, WT2
22.07.2017 – Midtjylland, Markprøve B, Vinderklasse, 4. vinder
15.07.2017 – Haraldskær, Vejle, Workingtest, vinderklasse, bestået 63/100
06.05.2017 – Centrum, Markprøve B, Vinderklasse, 3. Vinder
01.04.2017 – Fyn, Markprøve B, Vinder klasse, UDM
18.11.2016 – Ørumgård, Markprøve A, Vinderklassen, CK CERT 1
18.09.2016 – Østjylland, WT, Vinderklasse, Bestået
04.09.2016 – Nordjylland, Markprøv B, Vinderklasse, CK CERT 1
29.05.2016 – Nordjylland, WT, Vinder Klasse, Bestået
08.05.2016 – Nordjylland, Kvalifikationsprøve, Bestået
07.05.2016 – Centrum, Markprøve B, Vinderklasse, 4 Vinder
13.11.2015 – Schackenborg, Markprøve A, Åbenklasse, 1.pr
08.08.2015 – Fussingø, Markprøve B, Åben klasse, 1.pr -bedste hund
18.07.2015 – Vigsø, Markprøve B, Åben klasse, 1. pr
19.07.2015 – Vigsø, WT, Åben klasse, Bestået
02.04.2015 – Midtjylland, Begynderklasse markprøve B 1.pr- bedste hund
04.04.2015 – Fyn, Begynderklasse markprøve B, 2. pr
26.04.2015 – Østjylland. Begynderklasse, markprøve B, 1.pr
21.09.2014 – Brugsprøve Bestået

 

 

 

Galleri


DSC_5513

lauge

midt-bedstebegynder0022-web

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

DKBRCH NOJCH SEJCH NORDJCH DKJCH Bjoljahn Maddox DK01608/2009 HD:A AA:0 F:G Gameflight Goss KC AC02221401 GBFTCH Conneywarren Russet Of Birdbrook KCSB 4629CJ
Bo’ness Lady KC X2254205X02
DKFTCHrjk Bjoljahn Indy Favour DJR 20-0067-01 Brookmoor Black Moss DJR 20-0338-99
Willowyck Tess 17767/94 HD:A AA:0 F:G
Andjøh’s Nadia Petrova DK17014/2008 HD:B AA:0 OCD:Fri F:S NOJCH SEJCH DKBRCH NORDJCH DKJCH Searover Kits Duke 09696/2006 HD:A AA:0 F:S SEJCH NORDJCH FIJCH Tasco Brimstone S 15389/2004 HD:A AA:0 F:G
SEJCH Streamlight’s Searover Kitty S 14580/2002 HD:A
Darfys Ecru-Steffi 23537/2004 HD:A AA:0 F:S DKBRCH Darfys Ivanhoe Ii 18856/95 HD:A AA:0 F:S
Darfys Valentina 08591/2001 HD:A F:S

anda_423